Sat, 4 May
Manolo Santana - 1st round
(9) Ashleigh Barty AUS   6 6
Daria Gavrilova AUS   1 2
Winner: A. BARTY Time : 01:05:02
Manolo Santana - 1st round
(10) Aryna Sabalenka BLR   5 4
WC Svetlana Kuznetsova RUS   7 6
Winner: S. KUZNETSOVA Time : 01:53:28
Manolo Santana - 1st round
Daria Kasatkina RUS   5 4
Victoria Azarenka BLR   7 6
Winner: V. AZARENKA Time : 01:43:56
Manolo Santana - 1st round
Sofia Kenin USA   1 4
(2) Petra Kvitova CZE   6 6
Winner: P. KVITOVA Time : 01:17:02
Manolo Santana - 1st round
(7) Kiki Bertens NED   6 6
Katerina Siniakova CZE   3 2
Winner: K. BERTENS Time : 01:06:18
Arantxa Sanchez - 1st round Q
(7) Taylor Fritz USA   6 6
WC Nicola Kuhn ESP   4 3
Winner: T. FRITZ Time : 01:14:49
Arantxa Sanchez - 1st round
Anastasia Pavlyuchenkova RUS   2 1
Jelena Ostapenko LAT   6 6
Winner: J. OSTAPENKO Time : 01:00:32
Arantxa Sanchez - 1st round Q
Albert Ramos-Vinolas ESP   3 6 7
(14) Taro Daniel JPN   6 3 62
Winner: A. RAMOS-VINOLAS Time : 02:28:11
Arantxa Sanchez - 1st round
Aliaksandra Sasnovich BLR   0 6 6
(14) Anett Kontaveit EST   6 3 2
Winner: A. SASNOVICH Time : 01:33:17
Arantxa Sanchez - 1st round
Su-Wei Hsieh TPE   5 2
Caroline Garcia FRA   7 6
Winner: C. GARCIA Time : 01:29:47
Stadium 3 - 1st round Q
WC Roberto Carballes Baena ESP   7 6
(12) Ugo Humbert FRA   61 1
Winner: R. CARBALLES BAENA Time : 01:39:59
Stadium 3 - 2nd round Q
Kristyna Pliskova CZE   7 6
(16) Kaia Kanepi EST   61 2
Winner: K. PLISKOVA Time : 01:21:14
Stadium 3 - 1st round
Kirsten Flipkens BEL   6 3 2
(12) Anastasija Sevastova LAT   0 6 6
Winner: A. SEVASTOVA Time : 01:50:21
Stadium 3 - 1st round
WC Irina-Camelia Begu ROU   4 3
Yulia Putintseva KAZ   6 6
Winner: Y. PUTINTSEVA Time : 01:36:12
Stadium 3 - 1st round
Raquel Atawo USA
Katarina Srebotnik SLO
  2 4
Veronika Kudermetova RUS
Galina Voskoboeva KAZ
  6 6
Winners: KUDERMETOVA / VOSKOBOEVA Time : 01:05:38
Court 4 - 2nd round Q
Kateryna Kozlova UKR   6 6
WC Aliona Bolsova Zadoinov ESP   3 3
Winner: K. KOZLOVA Time : 01:20:25
Court 4 - 1st round Q
(3) Hubert Hurkacz POL   6 6
WC Marcel Granollers ESP   0 2
Winner: H. HURKACZ Time : 00:50:10
Court 4 - 2nd round Q
(7) Margarita Gasparyan RUS   6 7
Jennifer Brady USA   4 65
Winner: M. GASPARYAN Time : 01:45:59
Court 4 - 1st round Q
(6) Mackenzie McDonald USA   1 2
Juan Ignacio Londero ARG   6 6
Winner: J. LONDERO Time : 00:48:07
Court 4 - 1st round Q
(5) Adrian Mannarino FRA   6 65 7
WC Jorge Plans ESP   4 7 5
Winner: A. MANNARINO Time : 02:24:16
Court 4 - 1st round Q
(1) Pierre-Hugues Herbert FRA   6 6
ALT Denis Kudla USA   3 4
Winner: P. HERBERT Time : 01:14:48
Court 5 - 2nd round Q
Vera Zvonareva RUS   4 6 7
(12) Anastasia Potapova RUS   6 2 64
Winner: V. ZVONAREVA Time : 02:14:35
Court 5 - 2nd round Q
(6) Kristina Mladenovic FRA   7 6
Laura Siegemund GER   65 1
Winner: K. MLADENOVIC Time : 01:44:59
Court 5 - 1st round Q
Hugo Dellien BOL   6 6
(10) Leonardo Mayer ARG   2 4
Winner: H. DELLIEN Time : 01:04:03
Court 5 - 1st round Q
Bernard Tomic AUS   7 2 5
(11) Robin Haase NED   66 6 7
Winner: R. HAASE Time : 01:46:50
Court 5 - 1st round Q
Ernests Gulbis LAT   4 67
(9) Martin Klizan SVK   6 7
Winner: M. KLIZAN Time : 01:39:12
Court 6 - 2nd round Q
WC Marta Kostyuk UKR   7 3 6
WC Irina Maria Bara ROU   5 6 2
Winner: M. KOSTYUK Time : 01:46:47
Court 6 - 1st round Q
Marius Copil ROU   5 6 7
(13) Nicolas Jarry CHI   7 4 62
Winner: M. COPIL Time : 02:14:06
Court 6 - 1st round Q
(2) Benoit Paire FRA   1 1
Casper Ruud NOR   6 6
Winner: C. RUUD Time : 00:58:03
Court 6 - 1st round
Andreja Klepac SLO
Aleksandra Krunic SRB
  1 6 10
Shuko Aoyama JPN
Lidziya Marozava BLR
  6 1 12
Winners: AOYAMA / MAROZAVA Time : 01:07:59
Court 6 - 1st round
Desirae Krawczyk USA
Makoto Ninomiya JPN
  5 2
Jennifer Brady USA
Jessica Moore AUS
  7 6
Winners: BRADY / MOORE Time : 01:20:44
Court 7 - 2nd round Q
Anna Karolina Schmiedlova SVK   4 7 7
(15) Jessica Pegula USA   6 64 5
Winner: A. SCHMIEDLOVA Time : 03:16:30
Court 7 - 2nd round Q
(8) Andrea Petkovic GER   6 64 1
(10) Polona Hercog SLO   4 7 6
Winner: P. HERCOG Time : 01:56:49
Court 7 - 1st round Q
(4) Damir Dzumhur BIH   3 6 3
Guido Andreozzi ARG   6 1 6
Winner: G. ANDREOZZI Time : 01:58:19
Court 7 - 1st round Q
Mischa Zverev GER   62 63
(8) Reilly Opelka USA   7 7
Winner: R. OPELKA Time : 01:26:32