Mon, 6 May
Manolo Santana - 1st round
Q Reilly Opelka USA   7 6
Pablo Carreno Busta ESP   65 4
Winner: R. OPELKA Time : 01:25:50
Manolo Santana - 2nd round
(8) Sloane Stephens USA   6 2 6
Victoria Azarenka BLR   4 6 2
Winner: S. STEPHENS Time : 02:06:11
Manolo Santana - 2nd round
Q Kristina Mladenovic FRA   3 65
(2) Petra Kvitova CZE   6 7
Winner: P. KVITOVA Time : 01:55:08
Manolo Santana - 2nd round
Carla Su├írez Navarro ESP   4 62
Viktoria Kuzmova SVK   6 7
Winner: V. KUZMOVA Time : 01:37:07
Manolo Santana - 1st round
Radu Albot MDA   2 6 1
Fernando Verdasco ESP   6 3 6
Winner: F. VERDASCO Time : 02:10:46
Arantxa Sanchez - 2nd round
(7) Kiki Bertens NED   6 6
Jelena Ostapenko LAT   4 3
Winner: K. BERTENS Time : 01:20:12
Arantxa Sanchez - 1st round
WC Jaume Munar ESP   4 7 3
(11) Karen Khachanov RUS   6 65 6
Winner: K. KHACHANOV Time : 03:00:00
Arantxa Sanchez - 1st round
Q Taylor Fritz USA   7 7
Grigor Dimitrov BUL   68 64
Winner: T. FRITZ Time : 01:47:00
Arantxa Sanchez - 1st round
Andreas Seppi ITA   3 1
(15) Gael Monfils FRA   6 6
Winner: G. MONFILS Time : 00:55:22
Arantxa Sanchez - 2nd round
WC Svetlana Kuznetsova RUS   64 6 3
Belinda Bencic SUI   7 2 6
Winner: B. BENCIC Time : 02:06:30
Stadium 3 - 1st round
Juan Martin Del Potro ARG
Kei Nishikori JPN
  5 6 10
Fabio Fognini ITA
Robert Lindstedt SWE
  7 4 4
Winners: DEL POTRO / NISHIKORI Time : 01:33:57
Stadium 3 - 1st round
(14) Nikoloz Basilashvili GEO   7 3 4
Frances Tiafoe USA   68 6 6
Winner: F. TIAFOE Time : 02:00:07
Stadium 3 - 1st round
(9) Marin Cilic CRO   6 2 7
Q Martin Klizan SVK   4 6 60
Winner: M. CILIC Time : 02:48:25
Stadium 3 - 2nd round
(9) Ashleigh Barty AUS   6 1 6
Danielle Collins USA   1 6 1
Winner: A. BARTY Time : 01:22:27
Stadium 3 - 1st round
Richard Gasquet FRA   7 7
WC Alejandro Davidovich Fokina ESP   5 65
Winner: R. GASQUET Time : 01:57:33
Court 4 - 2nd round
Mihaela Buzarnescu ROU   3 4
(12) Anastasija Sevastova LAT   6 6
Winner: A. SEVASTOVA Time : 01:20:13
Court 4 - 1st round
Dusan Lajovic SRB   4 4
Laslo Djere SRB   6 6
Winner: L. DJERE Time : 01:25:08
Court 4 - 2nd round
Yulia Putintseva KAZ   6 4 6
Pauline Parmentier FRA   4 6 3
Winner: Y. PUTINTSEVA Time : 02:21:23
Court 4 - 1st round
Kyle Edmund GBR
Neal Skupski GBR
  6 6
Jeremy Chardy FRA
Gilles Simon FRA
  2 3
Winners: EDMUND / SKUPSKI Time : 00:59:31
Court 4 - 1st round
Jean-Julien Rojer NED
Horia Tecau ROU
  4 7 12
(7) Bob Bryan USA
Mike Bryan USA
  6 62 10
Winners: ROJER / TECAU Time : 01:45:01
Court 5 - 1st round
Guido Pella ARG
Joao Sousa POR
  7 6
Rohan Bopanna IND
Dominic Inglot GBR
  64 3
Winners: PELLA / SOUSA Time : 01:08:00
Court 5 - 1st round
Maximo Gonzalez ARG
Horacio Zeballos ARG
  7 2 11
Rajeev Ram USA
Joe Salisbury GBR
  5 6 9
Winners: GONZALEZ / ZEBALLOS Time : 01:31:37
Court 5 - 1st round
Philipp Kohlschreiber GER   6 7
Mikhail Kukushkin KAZ   2 65
Winner: P. KOHLSCHREIBER Time : 01:38:52
Court 5 - 1st round
(8) Anna-Lena Groenefeld GER
Demi Schuurs NED
  3 7 10
Anastasia Pavlyuchenkova RUS
Anastasija Sevastova LAT
  6 66 8
Winners: GROENEFELD / SCHUURS Time : 01:32:22
Court 6 - 1st round
Kirsten Flipkens BEL
Abigail Spears USA
  3 7 5
(6) Gabriela Dabrowski CAN
Yi-Fan Xu CHN
  6 66 10
Winners: DABROWSKI / XU Time : 01:32:07
Court 6 - 1st round
Darija Jurak CRO
Raluca Olaru ROU
  2 3
Irina-Camelia Begu ROU
Simona Halep ROU
  6 6
Winners: BEGU / HALEP Time : 01:04:52
Court 6 - 1st round
Maria Jose Martinez Sanchez ESP
Sara Sorribes Tormo ESP
  1 6 10
Lyudmyla Kichenok UKR
Nadiya Kichenok UKR
  6 3 7
Winners: MARTINEZ SANCHEZ / SORRIBES TORMO Time : 01:18:12
Court 6 - 1st round
WC Aliona Bolsova Zadoinov ESP
Arantxa Parra Santonja ESP
  6 4 5
Irina Maria Bara ROU
Mihaela Buzarnescu ROU
  3 6 10
Winners: BARA / BUZARNESCU Time : 01:19:42
Court 6 - 1st round
(5) Su-Wei Hsieh TPE
Barbora Strycova CZE
  3 6 10
WC Andreea Mitu ROU
Alexandra Panova RUS
  6 4 3
Winners: HSIEH / STRYCOVA Time : 01:12:48
Court 7 - 1st round
Ben Mclachlan JPN
Jan-Lennard Struff GER
  5 7 6
(2) Lukasz Kubot POL
Marcelo Melo BRA
  7 5 10
Winners: KUBOT / MELO Time : 01:47:05
Court 7 - 1st round
Daria Kasatkina RUS
Anett Kontaveit EST
  5 6 4
Alt Aliaksandra Sasnovich BLR
Lesia Tsurenko UKR
  7 0 10
Winners: SASNOVICH / TSURENKO Time : 01:22:25
Court 7 - 1st round
WC Jelena Ostapenko LAT
Vera Zvonareva RUS
  7 7
(7) Hao-Ching Chan TPE
Latisha Chan TPE
  64 5
Winners: OSTAPENKO / ZVONAREVA Time : 01:36:45