Tue, 7 May
- 2nd round
Petra Martic CRO   0
(4) Angelique Kerber GER   0
Winner: P. MARTIC by retirement Time :
Manolo Santana - 2nd round
(3) Simona Halep ROU   7 6
Johanna Konta GBR   5 1
Winner: S. HALEP Time : 01:28:55
Manolo Santana - 2nd round
(1) Novak Djokovic SRB   6 6
Q Taylor Fritz USA   4 2
Winner: N. DJOKOVIC Time : 01:05:00
Manolo Santana - 1st round
WC David Ferrer ESP   6 4 6
Roberto Bautista Agut ESP   4 6 4
Winner: D. FERRER Time : 02:36:34
Manolo Santana - 2nd round
(4) Roger Federer SUI   6 6
Richard Gasquet FRA   2 3
Winner: R. FEDERER Time : 00:52:28
Manolo Santana - 1st round
(8) Henri Kontinen FIN
John Peers AUS
  6 6
WC Nick Kyrgios AUS
Bernard Tomic AUS
  2 4
Winners: KONTINEN / PEERS Time : 00:49:54
Arantxa Sanchez - 1st round
Stan Wawrinka SUI   6 6
Q Pierre-Hugues Herbert FRA   2 3
Winner: S. WAWRINKA Time : 01:04:50
Arantxa Sanchez - 2nd round
(1) Naomi Osaka JPN   7 3 6
WC Sara Sorribes Tormo ESP   65 6 0
Winner: N. OSAKA Time : 02:35:04
Arantxa Sanchez - 2nd round
Q Kateryna Kozlova UKR   7 2 6
(5) Karolina Pliskova CZE   5 6 4
Winner: K. KOZLOVA Time : 01:51:50
Arantxa Sanchez - 1st round
(13) Borna Coric CRO   3 5
Lucas Pouille FRA   6 7
Winner: L. POUILLE Time : 01:44:13
Arantxa Sanchez - 2nd round
Q Reilly Opelka USA   7 3 0
(5) Dominic Thiem AUT   62 6 1
Winner: D. THIEM by retirement Time : 01:37:12
Stadium 3 - 1st round
David Goffin BEL   4 5
Marton Fucsovics HUN   6 7
Winner: M. FUCSOVICS Time : 01:41:40
Stadium 3 - 1st round
(10) Fabio Fognini ITA   6 6
Kyle Edmund GBR   4 3
Winner: F. FOGNINI Time : 01:30:49
Stadium 3 - 2nd round
(9) Marin Cilic CRO   4 6 6
Jan-Lennard Struff GER   6 3 4
Winner: M. CILIC Time : 02:00:44
Stadium 3 - 2nd round
WC Sorana Cirstea ROU   4 6 1
Caroline Garcia FRA   6 3 6
Winner: C. GARCIA Time : 02:02:51
Stadium 3 - 2nd round
Donna Vekic CRO   6 6
Q Kristyna Pliskova CZE   4 4
Winner: D. VEKIC Time : 01:25:00
Court 4 - 2nd round
Q Anna Karolina Schmiedlova SVK   2 2
Aliaksandra Sasnovich BLR   6 6
Winner: A. SASNOVICH Time : 01:14:38
Court 4 - 1st round
Diego Schwartzman ARG   6 4 6
(16) Marco Cecchinato ITA   0 6 1
Winner: D. SCHWARTZMAN Time : 01:15:50
Court 4 - 1st round
Jeremy Chardy FRA   6 4 7
Q Albert Ramos-Vinolas ESP   2 6 5
Winner: J. CHARDY Time : 02:11:40
Court 4 - 1st round
John Millman AUS   7 7
Steve Johnson USA   65 65
Winner: J. MILLMAN Time : 02:03:49
Court 5 - 1st round
Guido Pella ARG   6 1 6
(12) Daniil Medvedev RUS   2 6 3
Winner: G. PELLA Time : 01:44:04
Court 5 - 1st round
Gilles Simon FRA   6 1 64
Q Hugo Dellien BOL   4 6 7
Winner: H. DELLIEN Time : 02:26:59
Court 5 - 2nd round
Saisai Zheng CHN   6 3 6
AlizĂ© Cornet FRA   2 6 4
Winner: S. ZHENG Time : 02:36:01
Court 5 - 2nd round
(5) Su-Wei Hsieh TPE
Barbora Strycova CZE
  6 7
Jennifer Brady USA
Jessica Moore AUS
  3 62
Winners: HSIEH / STRYCOVA Time : 01:25:13
Court 6 - 1st round
Alex de Minaur AUS   3 4
Hubert Hurkacz POL   6 6
Winner: H. HURKACZ Time : 01:12:02
Court 6 - 1st round
LL Adrian Mannarino FRA   7 5 6
Joao Sousa POR   5 7 1
Winner: A. MANNARINO Time : 02:20:30
Court 6 - 2nd round
(8) Anna-Lena Groenefeld GER
Demi Schuurs NED
  6 6
Victoria Azarenka BLR
Ashleigh Barty AUS
  4 3
Winners: GROENEFELD / SCHUURS Time : 01:03:16
Court 6 - 2nd round
Alt Aliaksandra Sasnovich BLR
Lesia Tsurenko UKR
  6 1 8
WC Jelena Ostapenko LAT
Vera Zvonareva RUS
  1 6 10
Winners: OSTAPENKO / ZVONAREVA Time : 01:14:50
Court 6 - 1st round
(6) Oliver Marach AUT
Mate Pavic CRO
  6 3 10
Ivan Dodig CRO
Edouard Roger-Vasselin FRA
  4 6 5
Winners: MARACH / PAVIC Time : 01:18:14
Court 7 - 1st round
Marcel Granollers ESP
Marc Lopez ESP
  64 0
(5) Nikola Mektic CRO
Franko Skugor CRO
  7 0
Winners: MEKTIC / SKUGOR by retirement Time : 00:53:01
Court 7 - 1st round
Robin Haase NED
Raven Klaasen RSA
  7 7
Alexander Zverev GER
Mischa Zverev GER
  66 65
Winners: HAASE / KLAASEN Time : 01:27:57
Court 7 - 1st round
(3) Jamie Murray GBR
Bruno Soares BRA
  6 6
Radu Albot MDA
Nikoloz Basilashvili GEO
  0 4
Winners: MURRAY / SOARES Time : 00:52:01
Court 7 - 1st round
Marcelo Demoliner BRA
Daniil Medvedev RUS
  6 7
Dusan Lajovic SRB
Matwe Middelkoop NED
  4 67
Winners: DEMOLINER / MEDVEDEV Time : 01:19:15
Court 7 - 1st round
Wesley Koolhof NED
Stefanos Tsitsipas GRE
  6 6
Marco Cecchinato ITA
Marton Fucsovics HUN
  3 3
Winners: KOOLHOF / TSITSIPAS Time : 00:50:21
Court 7 - 2nd round
(4) Elise Mertens BEL
Aryna Sabalenka BLR
  6 3 7
Irina Maria Bara ROU
Mihaela Buzarnescu ROU
  1 6 10
Winners: BARA / BUZARNESCU Time : 01:12:48