Wed, 8 May
Manolo Santana - 3rd round
(3) Simona Halep ROU   6 6
Viktoria Kuzmova SVK   0 0
Winner: S. HALEP Time : 00:44:13
Manolo Santana - 3rd round
(1) Naomi Osaka JPN   6 6
Aliaksandra Sasnovich BLR   2 3
Winner: N. OSAKA Time : 01:23:48
Manolo Santana - 2nd round
WC Felix Auger-Aliassime CAN   3 3
(2) Rafael Nadal ESP   6 6
Winner: R. NADAL Time : 01:37:39
Manolo Santana - 3rd round
Caroline Garcia FRA   3 3
(2) Petra Kvitova CZE   6 6
Winner: P. KVITOVA Time : 01:16:24
Manolo Santana - 2nd round
WC David Ferrer ESP   4 1
(3) Alexander Zverev GER   6 6
Winner: A. ZVEREV Time : 01:10:51
Arantxa Sanchez - 2nd round
(6) Kei Nishikori JPN   7 7
Q Hugo Dellien BOL   5 5
Winner: K. NISHIKORI Time : 02:01:49
Arantxa Sanchez - 2nd round
Laslo Djere SRB   6 2 7
(7) Juan Martin Del Potro ARG   3 6 5
Winner: L. DJERE Time : 02:22:34
Arantxa Sanchez - 2nd round
(8) Stefanos Tsitsipas GRE   6 7
LL Adrian Mannarino FRA   2 5
Winner: S. TSITSIPAS Time : 01:17:54
Arantxa Sanchez - 2nd round
Lucas Pouille FRA   5 1
Hubert Hurkacz POL   7 6
Winner: H. HURKACZ Time : 01:09:30
Arantxa Sanchez - 2nd round
Fernando Verdasco ESP   64 6 7
(11) Karen Khachanov RUS   7 1 5
Winner: F. VERDASCO Time : 02:28:31
Stadium 3 - 3rd round
(7) Kiki Bertens NED   6 6
(12) Anastasija Sevastova LAT   1 2
Winner: K. BERTENS Time : 00:59:21
Stadium 3 - 2nd round
Stan Wawrinka SUI   6 6
Guido Pella ARG   3 4
Winner: S. WAWRINKA Time : 01:29:14
Stadium 3 - 3rd round
Belinda Bencic SUI   6 6
Q Kateryna Kozlova UKR   0 2
Winner: B. BENCIC Time : 01:03:35
Stadium 3 - 3rd round
(8) Sloane Stephens USA   3 6 6
Saisai Zheng CHN   6 3 2
Winner: S. STEPHENS Time : 02:02:51
Stadium 3 - 2nd round
Wesley Koolhof NED
Stefanos Tsitsipas GRE
  6 6
(5) Nikola Mektic CRO
Franko Skugor CRO
  2 4
Winners: KOOLHOF / TSITSIPAS Time : 01:07:00
Court 4 - 2nd round
Veronika Kudermetova RUS
Galina Voskoboeva KAZ
  6 6
(2) Nicole Melichar USA
Kveta Peschke CZE
  2 4
Winners: KUDERMETOVA / VOSKOBOEVA Time : 01:02:32
Court 4 - 3rd round
(9) Ashleigh Barty AUS   4 6 6
Yulia Putintseva KAZ   6 1 2
Winner: A. BARTY Time : 02:04:50
Court 4 - 2nd round
(1) Barbora Krejcikova CZE
Katerina Siniakova CZE
  6 6
Irina-Camelia Begu ROU
Simona Halep ROU
  3 3
Winners: KREJCIKOVA / SINIAKOVA Time : 01:03:40
Court 4 - 3rd round
Donna Vekic CRO   6 3 0
Petra Martic CRO   4 6 3
Winner: P. MARTIC by retirement Time : 01:52:27
Court 4 - 2nd round
Robin Haase NED
Raven Klaasen RSA
  4 65
(2) Lukasz Kubot POL
Marcelo Melo BRA
  6 7
Winners: KUBOT / MELO Time : 01:27:04
Court 5 - 2nd round
Frances Tiafoe USA   6 3 6
Philipp Kohlschreiber GER   4 6 3
Winner: F. TIAFOE Time : 01:51:07
Court 5 - 2nd round
Marton Fucsovics HUN   6 4 2
(15) Gael Monfils FRA   1 6 6
Winner: G. MONFILS Time : 01:54:41
Court 5 - 2nd round
(10) Fabio Fognini ITA   6 6
John Millman AUS   2 2
Winner: F. FOGNINI Time : 01:09:10
Court 5 - 2nd round
(3) Jamie Murray GBR
Bruno Soares BRA
  7 6
Juan Martin Del Potro ARG
Kei Nishikori JPN
  65 2
Winners: MURRAY / SOARES Time : 01:17:14
Court 5 - 2nd round
(6) Oliver Marach AUT
Mate Pavic CRO
  6 7
Maximo Gonzalez ARG
Horacio Zeballos ARG
  4 63
Winners: MARACH / PAVIC Time : 01:34:46
Court 6 - 2nd round
Shuko Aoyama JPN
Lidziya Marozava BLR
  4 2
(6) Gabriela Dabrowski CAN
Yi-Fan Xu CHN
  6 6
Winners: DABROWSKI / XU Time : 00:59:46
Court 6 - 2nd round
Jeremy Chardy FRA   6 6
Diego Schwartzman ARG   1 2
Winner: J. CHARDY Time : 00:59:19
Court 6 - 2nd round
Maria Jose Martinez Sanchez ESP
Sara Sorribes Tormo ESP
  6 3 6
(3) Samantha Stosur AUS
Shuai Zhang CHN
  1 6 10
Winners: STOSUR / ZHANG Time : 01:17:02
Court 6 - 1st round
Alt Austin Krajicek USA
Artem Sitak NZL
  4 4
WC Roberto Carballes Baena ESP
Jaume Munar ESP
  6 6
Winners: CARBALLES BAENA / MUNAR Time : 01:12:42
Court 6 - 2nd round
(8) Henri Kontinen FIN
John Peers AUS
  6 611 9
Guido Pella ARG
Joao Sousa POR
  4 7 11
Winners: PELLA / SOUSA Time : 01:37:52
Court 6 - 2nd round
Kyle Edmund GBR
Neal Skupski GBR
  2 7 5
Jean-Julien Rojer NED
Horia Tecau ROU
  6 64 10
Winners: ROJER / TECAU Time : 01:18:43
Court 7 - 1st round
(1) Carmen Gallardo Guevara ESP   6 6
Andrea Redondo Gutierrez ESP   4 1
Winner: C. GALLARDO GUEVARA Time : 01:41:35
Court 7 - 1st round
Lucia Martinez Gomez ESP   0 4
Alanna Di Francesco ESP   6 6
Winner: A. DI FRANCESCO Time : 01:18:22
Court 7 - 1st round
Andrea Burguete Beltran ESP   6 3 6
Laura Garcia Astudillo ESP   4 6 1
Winner: A. BURGUETE BELTRAN Time : 01:49:44
Court 14 - 1st round
Maria Barlanga Bandera ESP   6 7
(2) Lidia Gonzalez Garcia ESP   4 5
Winner: M. BARLANGA BANDERA Time : 01:51:09
Court 14 - 1st round
Oihane Vicario Segun ESP   4 2
Carolina Gomez Alonso ESP   6 6
Winner: C. GOMEZ ALONSO Time : 01:32:20
Court 14 - 1st round
Laura Guberna Arraiza ESP   2 1
(3) Lucia Linares Domingo ESP   6 6
Winner: L. LINARES DOMINGO Time : 01:16:25
Court 14 - 1st round
Encarni Garcia Avila ESP   1 2
Victoria Jimenez Kasintseva AND   6 6
Winner: V. JIMENEZ KASINTSEVA Time : 01:21:00
Court 14 - 1st round
(4) Claudia De Las Heras Armente ESP   2 2
Ariana Geerlings Martinez ESP   6 6
Winner: A. GEERLINGS MARTINEZ Time : 01:12:27